Дома Тагови исхрана при висок шеќер

Таг: исхрана при висок шеќер

5 НАВИКИ ШТИТАТ ОД ДИЈАБЕТЕС, ДУРИ И ДА ГО ИМАТЕ ВО...

Ако некој во вашето семејство има дијабетес, можеби стравувате дека оваа болест ви се заканува и вам. Иако постои наследен фактор, експертите велат дека...

Напиток кој го „јаде“ шеќерот во вашиот организам: го нормализира нивото...

Дијабетес е хронична болест причинета од пореметената функција на панкреасот, односно кога овој орган не произведува доволно инсулин или кога телото не може ефикасно...