Дома Тагови хопла

Таг: хопла

Чоколадна торта со цимет – ќе уживате во секој залак

Потребни состојки: 4 јајца Цимет 225 г шеќер 100 г брашно 75 г густин 2 мали лажички прашок за печиво 1 супена лажица мелени лешници 5 мали лажички какао 7 мали лажички рендано...

Мрзлива жена: сладолед торта за 15 минути

Преубава торта која ако ја чувате во фрижидер може да биде кремаста, а ако ја ставите во замрзнувач – ќе добиете сладолед торта! Потребни состојки: 500...

Чоколаден колач…ммм

Фото и рецепт: Натич НТ Потребни состојки: 2 јајца 2 белки 4 лажици 100 г путер/маргарин 100 г чоколадо 3 лажици брашно ½ печиво 1 прашок за пудинг од чоколадо 200 мл млеко за...

Се топат во уста: кремасти топчиња од бело чоколадо, ѓумбир и...

Овие топчиња со декоративен изглед се прават многу едноставно и брзо, за само 20 минути, а ќе ве освојат со вкусот. Потребни состојки: 150 г исечкано...

Рецепт кој ќе ве направи среќни – половина час, 3 состојки...

Се уморивте од комплицирани рецепти кои бараат многу време и напор? Тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас. Ова пилешко ќе стане ваш омилен...