Дома Тагови гурабии полнети со ореви

Таг: гурабии полнети со ореви

Koлку повеќе стојат, толку се подобри, ВКУСНИ ГУРАБИИ, кои во ниеден...

Гурабиите се омилени слатки кои може да се прават во посна или мрсна варијанта. Во секој случај, какви и да ги направите, за кратко...

Ровки гурабии без чекање на тестото да стаса, за 20 минути...

Рецептот е лесен и едноставен, секој може да ги направи овие вкусни гурабии. Многу се декоративни и може да се приготват како секојдневна слатка...

ГУРАБИИ СО НИШЕСТЕ – највкусни кекси со или без ореви

Имате две верзии, со ореви или без ореви (посни), а вие одберете која повеќе ви одговара ГУРАБИИ СО ОРЕВИ - Потребни состојки: 100 г ореви, 180 г брашно, ½...

Гурабии полнети со ореви и суво грозје

Потребни состојки: 1 јајце 250 г путер/ маргарин 200 г шеќер во прав 1 полна лажица густин (или пченкарен скроб) 60 мл масло 2 ванилин шеќер Рендана кора од лимон ½ прашок...