Дома Тагови габички

Таг: габички

Луфтирајте ги стапалата и потопете ги во леѓен со лековита вода...

Промените на ноктите и проблемите со габични инфекции се доста честа појава. Габичните инфекции може да се појават од најразлични причини, но најчестата причина...

Домашен природен лек кој ги уништува 99% од габичките на ноктите...

Габичната инфекција на нокти е сериозен проблем и мора навремено да се санира за да не дојде до влошување на состојбата. Постои еден природен...

Овие работи сите ги имаме дома, а не сме свесни дека...

Што сè може да го наруши здравјето на белите дробови? Иако се смета дека чадот од цигарите е многу штетен за здравјето на белодробието, сепак,...

Ги потопила стапалата во јаболкова киселина – 30 минути, а она...

Стапалата честопати се многу чувствителни и затоа треба да се грижиме за нив, особено дијабетичарите. Оваа група на луѓе со дијабетес се чувствителни на...

Билни капки за лекување на габични заболувања (кандидијаза)

Чаевите и билните капки направени од билки богати со етерични масла, го јакнат имунитетот и имаат силно противбактериско и противгабично дејство Candida albicans е една...

Поточарка: намирница бр.1 за прочистување на крвта – внатрешно, на кожата...

За нејзината нутритивна вредност најдобро говори фактот што содржи поголема количина железо од спанаќот, повеќе калциум од млекото и повеќе витамин Ц од лимонот...