Дома Тагови евтин чоколаден колач

Таг: евтин чоколаден колач

Aко имате малку млеко и какао, направете совршени чоколадни залачиња, од...

Во последно време, ситните непечени колачи се едни од најпребаруваните бидејќи не одземаат многу време. Домаќинките ги обожаваат бидејќи се практични.нОвие ситни колачиња, големи...

Со причина го нарекуваат најкремастиот колач – бабин рецепт за колач...

Овој рецепт е многу стар и баба ми редовно го подготвуваше во јануари, не знам зошто посебно тогаш, но таква беше традицијата во нашата...

Чоколадна торта без јајца: Вкусна и неодолива, сите ја знаат по...

Кога сакате да направите класична чоколадна торта, запишете си го овој рецепт бидејќи ќе ве потсети на старите добри денови кога со брзина на...

ФАНТАЗИЈА КОЛАЧ: Наједноставна подготовка, мешаш, печеш и преливаш одозгора

Вкусен колач кој има многу едноставна подготовка. Доволно ми беше да ги прочитам состојките за да знам како се подготвува, а често го правам...

MОКАР КОЛАЧ: рецепт за десетка, толку е добро, прсти да излижеш,...

Вчера го правев колачот и навистина yживавме сите во него. Го препорачувам да си го направите, можете и за Велигден, таман да се заблажите...

Причината за моето слабеење се должи на овој колач: најтешкиот дел...

Со задоволство ќе ви го претставам овој колач кој е причината за моето cлабеење. Отсекогаш сум била голем љубител на колачите и чоколадата, но...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО 1 ЈАЈЦЕ: ова е колач од моето детство,...

Овој колач е толку едноставен, што за него не ви е потребна дури ниту вага. Овој рецепт за брз колач никогаш нема да ве...