Дома Тагови етно ресторан

Таг: етно ресторан

ПОСНА ПИТА СО ПИВО: Рецептот го добив од еден етно ресторан,...

Пивото освен како освежителен пијалак, се користи за маринирање и подготовка на сос за месо, бидејќи го хидрира и го прави посочно. Тоа го...

Оваа салата можете да ја најдете само во некои етно ресторани...

Салатата број 1 во етно рестораните – печени пиперки со лук и сирење, кремаста и неодолива. Ако сте љубители на кремастите оброк-салати, ова е...

Највкусната салата и телешка чорба која се послужува во етно рестораните

I РЕЦЕПТ - Салатата број 1 во етно рестораните – печени пиперки со лук и сирење, кремаста и неодолива. Ако сте љубители на кремастите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"