Дома Тагови есен

Таг: есен

ВРЕМЕ е да се соберат листови од смокви за повеќекратна употреба

ВРЕМЕ е да се соберат листови од смокви за повеќекратна употреба. Листовите од смоква, меѓу другото, содржат и фосфор (P), кој со голема брзина...

БОТАНИЧКИ ВОДИЧ: Што треба да се посади во октомври, за да...

Секој што ги сака и одгледува цвеќињата знае дека оразлични видови растенија се садат во одредени периоди од годината. А еден од најважните периоди...

Печени круши со ореви – највкусниот есенски десерт!

Потребни состојки: 2 круши 1 шака ореви 1 прстофат цимет 1 карамел прелив (по желба и по потреба) 2 топки сладолед или повеќе доколку сакате Постапка: Вклучете ја рерната на 180...

СПОДЕЛЕТЕ СО РОДНИНИТЕ: Во Австралија беснее грип поопасен од СВИНСКИОТ –...

Во есенско-зимската сезона во Австралија, особено во месец септември, се појави пандемија на грип наречена “Калифорнија”, попозната како свински грип, а потоа означен како...