Дома Тагови елка

Таг: елка

Пилешката салата е уште поубава ако се направи во облик на...

Празниците се вистинското време кога секоја домаќинка може да ја покаже својата креативност, како во украсувањето на домот, но така и во декорирањето на...

ФЕНГ ШУИ: За да ви биде семејството среќно и здраво –...

Начинот на кој ја украсувате новогодишна елка или куќата, може да придонесе за подобрување на здравјето на вашето семејство, но и за повикување на...

ПИТА ЕЛКА: Многу вкусна, декоративна и мека како душа – едноставна...

Прв рецепт - Многу вкусна и мека како душа: ПИТА ЕЛКА – Едноставна подготовка. Фотографиите и рецептот се на Ралица Маринова (од 100 грама...

Ја брка несреќата од домот: Оваа билка ќе ви донесе благосостојба...

Оваа билка со векови се користела во народната медицина, а многумина ја одгледуваат поради уникатниот и декоративен изглед. Освен што има неверојатни лековити десјтва, чуваркуќата...

Направете украси од шишарки и внесете празничен дух и волшепство од...

Шишарките се одличен природен материјал за правење на разни новогодишни украси за елката. Погледнете примери кои можат да послужат како украси за елка, минијатурни играчки...

Како да ја “изедете” новогодишната елка?

Новогодишната елка не е само убава декорација, туку и вистинска домашна аптека. Рускиот билкар Димитиј Јуровски советува: не фрлајте ја елката после празниците. Подобро...

Елка со нутела – празнично лепче

Потребни состојки: Половина квасец (или едно лажиче сув квасец) 1 шоља млака вода 2 -1/2 шољи брашно 1 лажиче сол 1 лажица шеќер Половина шоља нутела Пченкарно брашно 1 матено јајце на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"