Дома Тагови Еклери

Таг: Еклери

ПОДОБРИ ОД ПРИНЦЕС КРОФНИ: Ги правам за девојка ми за да...

Имам испробано многу рецепти за принцес крофни и еклери, но овој дефинитивно е најдобриот. Се разликува од класичниот рецепт и потребно е малку повеќе...

ДОМАШНИ ЕКЛЕРЧИЊА за мерак, направени на едноставен начин и се топат...

Рецептот за овие превкусни мераклиски еклерчиња го објави нашата драга членка Сашка Игнатова Трајкоска во нашата и ваша група НМД рецепти. Еклерите ми се...

Ситни домашни еклери, многу добар рецепт – колачите се лапни голтни!

Сите си имате свој рецепт за еклери, ама овој рецепт е стандарден и ако ги следите инструкциите, нема да погрешите. Многу вкусни! Фотографија и...

Ситни еклери, многу добар рецепт – колачите се лапни голтни!

Фото и рецепт: Снежана Димитрова Сите си имате свој рецепт за еклери, ама овој рецепт е стандарден и ако ги следите инструкциите, нема да погрешите....

Ванила еклери со два вида тесто

Потребни состојки за тесто 1: 100 г путер ладен 125 г меко брашно 125 шеќер во прав 1 лажичка екстракт од ванила За основно тесто: 120 г меко брашно 100 мл...

Како да сте во Франција: направете ги прочуените чоколадни еклери!

Еклерот е ист вид на колач како принцес крофните. Смесата од која се приготвува тестото е исто, само се разликуваат по формата. Еклерите не...

Домашни еклери – превкусни, се топат во уста!

Фото и рецепт: Моника Иваноска Потребни состојки: 400 мл вода  200 мл масло  малку сол 2 чаши брашно (од 200 мл) 1 прашок за печиво  6 јајца Постапка: Водата и маслото се ставаат...