Дома Тагови дуњата како лек

Таг: дуњата како лек

СЕЗОНА Е – РЕЦЕПТ ЗА СИРУП ОД ДУЊИ ЗА БРОНХИТИС: Запишете...

Дуњата e препознатлив есенски плод. Омилена е за приготвување слатка, компоти и џемови, но малкумина знаат дека покрај тоа, таа е вистински лек за...

Дуњите лекуваат анемија, кашлица, дијареа, несоница а семките штитат од рак

-Во Македонија во 2016 година биле произведени 1279 тони дуњи.- Лековити својства на дуњата: -Го помага слабеењето -Го смирува проливот -Ја подмладува и хидратизира кожата -Се користи против акни -Помага...

Дуњите се одличен лек за желудникот, цревата и белите дробови ако...

Што се' може да лекува дуњата – рецептите се најдолу во текстот. -Лековити се и плодовите и листовите и семето, а посебно сокот и сирупот....