Дома Тагови дроб сарма

Таг: дроб сарма

Прилепчанките го открија рецептот за дроб-сарма: „Вкусот на традицијата“, во емисијата...

Прилепчанките имаат добиено Гинисов рекорд, затоа што во една година направиле 40.000 сарми, а следната година направиле двојно повеќе, 80.000 сарми. Зора Момироска во...

Кој пробал памти и прераскажува: Маестрална ДРОБ САРМА како што ја...

Рецепт на Грозданка. Едно од задолжителните јадења на велигденската трпеза е „дроб сармата“ која се приготвува од јагнешки дробови и други внатрешни opгани, а...