Дома Тагови домати во тегла за зимница

Таг: домати во тегла за зимница

ДВЕ НАЈЛЕСНИ ЗИМНИЦИ СО ДОМАТИ: Во секое време ќе имате салата...

За да ја подготвите оваа зимница ќе ви бидат потребни следниве состојки: 3 кг зелени домати, 2 пиперки, 2 чешниња лук, 2-3 китки магдонос,...

ВАКА СЕ ПОДГОТВУВА ДОМАТОТ ЗА ЗИМНИЦА: Има рок до 2 години,...

Ова е одличен, проверен рецепт кој го користеле нашите баби за подготвување на доматите за зимница. Има долг рок на траење, многу е вкусен...

Повеќе не купувам домати во зима, малкумина знаат за оваа тајна,...

Повеќе не купувам домати во зима, малкумина знаат за оваа тајна, а секоја година ги подготвувам вака. Уште од есента ги спремам, а после...

Најлесен и најбрз начин на конзервирање домати за зимница без конзервански...

Рецепт и видео прилог на Том Филос: Домати во тегла за зимница. Ова е најлесниот и најбрзиот начин за конзервирање на доматите во тегла без...