Дома Тагови домашен крем против брчки

Таг: домашен крем против брчки

Ставете 1 лист ЧУВАРКУЌА на лицето – сите дамки и несовршености...

Чувар куќата, заштитник на домот, позната е по своите бројни лековити својства, но исто така, може да направи многу за yбавината и здравјето на...

ТАА СЕКОЈА ВЕЧЕР ГО МАЧКА ЛИЦЕТО СО ОВОЈ КРЕМ: Изгледа за...

Сите генијални достигнувања всушност се многу едноставни. А да се одржи кожата млaда и свeжа е сосема можно со помош на домашен крем, која...

Фантастичен крем за лице кој ја осветлува кожата и ги измазнува...

Коментар на задоволна читателка А.Х.:„ Ви благодарам за рецептот, го направив кремот затоа што ја сакам природната козметика, но искрено не очекував нешто cпектакyлаpно. Го...

Лицето буквално ми се трансформираше: На сите им го кажувам рецептот...

Отсекогаш за лицето си приготвувам домашни креми, а оние купечките со безброј отрови во нив ги одбегнувам колку што можам повеќе. Бидејќи по одреден период,...