Дома Тагови Диња

Таг: Диња

Ова е најдобриот лек за желудник, а спречува и згрутчување на...

Дињата е вкусно, хранливо и лековито летно овошје кое пружа освежување во текот на топлите, летни денови. Истражувањата покажале дека жолтата диња содржи соединенија...

Никогаш не ги фрлајте овие семки, направете чај и спасете си...

Никогаш не ги фрлајте семките од дињата - многу се лековити и помагаат во лекување на многу здравствени проблеми. Семките од диња имаат бројни...

Диња: ги лекува бубрезите и го намалува високиот крвен притисок! Еве...

Дињата е едногодишна зељеста билка, со полегнати ластари. Листовите се големи а плодот жолт, многу сочен, благ и различен по големина. Се одгледува во...