Дома Тагови детокс диета

Таг: детокс диета

Го испив овој „детокc“ сок: Од една доза, стомакот ми стана...

Би сакала и јас да споделам мое искуство со еден попyлаpен „детокc“ напиток чиј рецепт го имаа сите мои пријателки, но само малкумина ги...

Петдневна детоксикација на организмот која ги топи килограмите како снег

Здравиот начин на исхрана е еден од основните принципи при спроведување на детоксикационен режим на исхрана. Надворешни агенси кои влијаат негативно на нашиот организам...

Диета – 10 килограми за 2 недели, потребна ви е само...

Доколку сакате целосно да го промените вашиот изглед и да изгубите 10 килограми, покрај добрата волја, ќе биде потребно да набавите и една состојка,...

За три дена се слабее и до 8 килограми со диетата...

Диета со ориз е препорачана од доктор и со која можете да ослабете до 8 кг за 3 дена или 40 кг на подолг...

За еден ден ослабете до 2 кг – на секои два...

Секое утро милиони луѓе го започнуваат денот со шолја топол чај. Некои со шеќер, некои без, некој пие зелен, некој црн. Сите луѓе знаат дека...