Дома Тагови декоративни кифли

Таг: декоративни кифли

КИФЛИ ШКОЛКИ: Помеки и повкусни не сум јадела, долго го барав...

За сите љубители на меките печива, овој рецепт е вистински дијамант. Се приготвува од основни состојки кои секој ги има дома, а крајниот резултат...

Имаат вкус на кифлички, но многу полесно се прават и многу...

Одамна го имам запишано овој рецепт, но никако да го испробам. Често налетувам на слични кифли наречени „купус кифли“ или „зелка кифли“, па одлучив...