Дома Тагови далматински специјалитет

Таг: далматински специјалитет

РОЖАТА – вкусен пудинг со прелив од карамел, многу вкусен десерт...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Рожата. Рожата е традиционален пудинг со прелив од карамел. Кремаст и многу вкусен десерт кој се приготвува...

Ова е СОПАРНИК – пита специјалитет која ќе ви проговори на...

Рецепт и видео презентација: Том Филос Здраво на сите, oва е СОПАРНИК, традиционален далматински специјалитет, но приготвен во домашни услови. Инаку, според оригиналниот рецепт сопарникот...