Дома Тагови чудо од мевлем

Таг: чудо од мевлем

Еве го рецептот за популарниот ЧУДО МЕВЛЕМ кој лекува хемороиди, женски...

Напомена: Восокот мора да бида природен, пчелин. За надворешна употреба може да се користи било какво масло. За внатрешна е најдобро маслиново искомбинирано со...

Рецепт кој брише дамки, лузни, пеги и акни

Сигурно сте слушнале за предностите на алое вера и кокосовото масло, а кога станува збор за кожни болести како што се егземи, псоријаза, осип,...

ЧУДО од мевлем кој лекува: воспалени синуси, гноен отитис, гнојна ангина,...

Древен руски рецепт кој лекува многу болести. Потребни состојки: 400 мл ладно цедено масло, по можност маслиново (јас ставив околу 50г кокосово масло кое дава одличен...