Дома Тагови чистење на цревата

Таг: чистење на цревата

Лененото семе со јогурт е неверојатен лек, особено за дебелина –...

Овој метод овозможува брзо нормализирање на телесната тежина и согорување на масните наслаги. Забележан е позитивен ефект врз регулацијата на липидниот метаболизам. Брашното од ленено...

Да ве заобиколи ракот: Рецепт од позната докторка за исфрлање на...

Докторката Викторија Семјонова е познат експерт за природно лекување, а оваа прилика таа го сподели својот рецепт за радикално чистење на цревата. Според нејзините зборови,...

Терапија со пченица за чистење и лекување на цревата: за подуеност,...

Чистењето на цревата е од особена важност доколку организмот често пати од: желудечни и цревни тегоби, дигестивни пречки, намален апетит, подуеност, грчеви, вишок киселини, подригнување, ждригавица, воспаление на дебелото црево, чир на желудникот, нечиста кожа, алергии. Една...