Дома Тагови чист шпорет

Таг: чист шпорет

СОВЕТ ОД ИСКУСНА ДОМАЌИНКА: Ставете една намирница во тавата и маслото...

Отсега ќе можете без грижи да стоите пред шпоретот. Многумина го одбегнуваат пржењето во тава, не само поради тоа што пржената храна впива доста...

Брза и едноставна постапка за чистење на плочата од шпорет –...

Со овој метод ќе го исчистите шпоретот и тој повторно ќе стане како нов, од продавница, чист и блескав. Направете смеса од две состојки...

Со помош на алуминиумска фолија вашиот шпорет ќе биде секогаш чист

“Постои еден многу корисен совет, како шпоретот секогаш да ви биде беспрекорно чист, и тоа со помош на алуминиумска фолија”. При чистење на кујната, добар...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"