Дома Тагови чај од шипка

Таг: чај од шипка

Лиљана Јовиќ Гроздина: Природни лекови за имунитет, никој нема да ви...

Кога времето е променливо и постојат големи температурни разлики, па дури и во летото, сите стануваат подложни на нacтинки и виpycи. За да спречат...

ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ: Лек за неконтролирано мокрење/ноќно мокрење на билкарот...

По 40-та година од животот, кај жените се појавува слабост на сфинктерите и тие почнуваат неволно да мократ. Оваа состојба позната како инконтиненција, слабост...

ИСТРОШЕНА ‘РСКАВИЦА ВО КОЛЕНО: Овој природен лек ја обновува

Истрошената ‘рскавица и ош-тетните зглобови се симптом на остеоартритис, деге-неративна болест на зглобовите. Најчесто ги зафаѓа зглобовите на раката, коленото, колковите и карлицата, а...

Ризница на витамин Ц, го протерува каменот од бубрег, лекува настинки...

Нашите предци користеле шипка за ублажување на дијарејата, лекување на белодробни заболувања, настинки, б олки во грлото и како диуретик. Латинското име е Rosa...