Дома Тагови брзи колачи со џем

Таг: брзи колачи со џем

Домашни колачи од путер, брзи и едноставни – Нема поубави од...

Фото и рецепт: Мариана Петровна Иванова Потребни состојки: 125 г путер омекнат на собна температура 1 жолчка 2 лажици шеќер во прав 1 ванилин шеќер 180 г брашно 50 г мелени...