Дома Тагови брза пита со спанаќ

Таг: брза пита со спанаќ

Брза излеана пита со спанаќ– брза како БРЗИ ГОНЗАЛЕС

Питата е превкусна, лесно и многу брзо се приготвува, идеално се секое време, особено кога немате доволно време. Наместо спанаќ може да употребите блитва,...

Брза пита со блитва, спанаќ или коприва: Се меша пченкарното брашно...

Фото и рецепт: Мирјана Вучинац Многу здрава и вкусна пита, би требало сите да ја пробате. Потребни состојки: 4 јајца малку сол 200 мл јогурт или кисела павлака/кисело млеко 100...