Дома Тагови брза пита со спанаќ

Таг: брза пита со спанаќ

Ако ви здодеа да тегнете кори, направете си ја оваа пита:...

„Овој рецепт одамна го видов на интернет и оттогаш често го користам”, вели Верица и додава: „Многу лесно се прави, така што младите домаќини/ќи...

ПИТА СО СПАНАЌ И СИРЕЊЕ: Секој загриз крцка во устата, а...

За само половина час ќе имате многу вкусен оброк на трпезата што ќе го приготвувате секој втор ден. Запишете си го рецептот за најдобрата...

ПИТА ОД КИСЕЛО ТЕСТО И СПАНАЌ: На децата им е омилена,...

Домашна пита со спанаќ, прсти да излижеш од што е вкусна, полнета е со сирење и спанаќ, ова е рецепт кој мора да го...

Вкусна пита со спанаќ и сирење, воздушна и мека како памук,...

Пита „сончоглед“ со спанаќ и сирење, многу е вкусна и за брзо се прави. Може да ја правите како предјадење за некоја пригода или...

ЗАБОРАВETE НА СИТЕ ПИТИ: Посна солена штрудла, здрава, вкусна, полна со...

ЗАБОРАВETE НА СИТЕ ПИТИ: Полнети солени печива, здрави, вкусни, полни со витамини - рецептот вреди да се проба! Здраво драги мои, еве еден предлог,...

Вкусна пита која се прави од палачинки: за неколку минути се...

На сите ни се добро познати вкусните торти кои се подготвуваат од палачинки, но ако досега не сте пробале солена пита од палачинки, веднаш...

Ова често ќе го правите: брза пита со спанаќ и сирење...

Вкусна пита од спанаќ и сирење. Оваа пита е вистинско есенско јадење идеално како лесен ручек или вечера. Може да ја правите 1 час...

БРЗА ПИТА СО СПАНАЌ: Лесна вечера за помалку од 30 минути,...

БРЗА ПИТА СО СПАНАЌ: Лесна вечера за помалку од 30 минути. Многу вкусна и лесна вечера која доста заситува и на сите дома ни...

Брза излеана пита со спанаќ– брза како БРЗИ ГОНЗАЛЕС

Питата е превкусна, лесно и многу брзо се приготвува, идеално се секое време, особено кога немате доволно време. Наместо спанаќ може да употребите блитва,...

Брза пита со блитва, спанаќ или коприва: Се меша пченкарното брашно...

Фотографија и рецепт на Мирјана Вучинац Многу здрава и вкусна пита, би требало сите да ја пробате. Потребни состојки: 4 јајца, малку сол, 200 мл јогурт или кисела...