Дома Тагови брз колач со нутела

Таг: брз колач со нутела

Меки кроасани со Нутела: Кога ќе се изладат, стануваат уште повкусни

Вкусни меки кроасанчиња кои ги печете како едно, нешто слично на погача, а потоа ги сечете на парчиња. Излегува цела тепсија од нив, а...

„Додека го јадев стомакот ми благодареше“: највкусниот колач за љубителите на...

Изедов две парчиња од овој колач, а после посакав и трето. Но, ми беше срам од гостите пред нив да изедам половина торта, па...

Ви требаат малку состојки и 5 минути време за овој фантастичен...

Кога го подготвувам овој колач, се чувствувам многу среќна бидејќи ми го зголемува серотонинот. Ми требаат само 5 состојки за да го направам, а...

Чоколадни коцки – брзи и едноставни, од само 3 состојки

Чоколадни коцки, многу едноставен рецепт, готов за помалку од еден час. Подолу можете да го погледнете видеото за негово приготвување. Потребни состојки: 500 г нутела или...