Дома Тагови бразилски куглоф

Таг: бразилски куглоф

БРАЗИЛСКИ КОЛАЧ: Измати, излеј, испечи и прелиј со сируп од портокал...

Колачот со портокали е извонредно вкусен и сочен. Многу едноставно се приготвува: потребно е да ги изматите состојките и да го испечете, па да...

БРАЗИЛСКИ КУГЛОФ со јаболка, суво овошје и ореви, лесна и брза...

Фотографија и рецепт на Билјана Ристиќ. Овој колач го правеше баба ми, па мајка ми, а сега јас и целата фамилија го имаме истиот рецепт....