Дома Тагови боровинка

Таг: боровинка

Д-Р МАРИО: Овој чај го менува здравјето на очите, спречува катаракта...

Доктор Марио Лабудовиќ кој во својата долгогодишна пракса своите третмани ги комбинира со природната медицина, овојпат се осврна и на здравјето на очите, па...

БОРОВИНКА: За што сè е добра и зошто треба постојано да...

Боровинката е слатка, многу вкусна бобинка, која е многу популарна како храна. Често се нарекува како нискокалорична суперхрана, бидејќи е неверојатно добра доколку редовно...

Свежи, замрзнати или во чај: Брусницата и боровинките се најдобрите намирници...

Во борбата против инфекциите, потребно е исхраната да се базира на свежо овошје и зеленчук како и разни билки со антивирусно, антибактериско и антифугално...

Боровинките по пазарите знаат да чинат многу, но затоа можете да...

Боровинките се едни од најздравите бобинки. Сокот од боровинки се препорачува кај оние кои имаат ниско ниво на железо во крвта, за имунитет кај...