Дома Тагови бавча

Таг: бавча

Овие зеленчуци задолжително разделете ги во бавчата: не ги садете заедно...

Постојат растенија кои многу добро растат и се развиваат кога се едни и покрај други, па дури и со помагаат во одбивање на штетниците,...

„Како ли не го знаевме ова порано“: Искусните градинири секоја пролет...

Ако сте градинар, лушпите од јајца ќе ги чувате во текот на зимата за да им обезбедите на вашите растенија идеална грижа во пролетта....

ЕДНА КАПКА ЈОД МОЖЕ ДА ЈА СПАСИ БАВЧАТА: Од сиво гниење,...

Јодот е антисептик со широк спектар кој делува против голем број бактерии, габи и други „напа-ѓачи“ кои предизвикуваат инфективни и воспалителни процеси кај луѓето....

БЕЗ ДА ВЕ БОЛИ ГРБОТ И НОЗЕТЕ: На овој начин ќе...

Дожд, сонце, дожд, сонце - типичното пролетно време е вистинскиот рецепт за да процвета сè во природата. Но, заедно со вашите цвеќиња и овошки,...

Одлучила да ја открие својата тајна: на овој начин ќе добиете...

Доколку сте љубител на домашно одгледан зеленчук и ја сакате работата во градина, тогаш веруваме дека ќе бидете воодушевени кога ќе го прочитате овој...

Ќе имате кромид и за продавање, само засадете му го овој...

Зачинските билки со своите мириси ги одбиваат штетниците од зеленчукот, па затоа добро е да се засадат покрај леите, а просторот можете подобро да...

Приносот ќе биде толку голем, што не ќе знаете што со...

Многумина од нас уживаат во превкусните јагоди и не можеме да си ја замислиме пролетта без нив. Меѓутоа, последниве години на пазарите се појавија...

Полжавите ви јадат сè во бавчата – Има начин како да...

Полжавите се вистински штетници во градината. За многу кратко време, тие се способни да направат неверојатна штета: ги јадат младите садници, ново изникнатите растенија,...

Нема веќе корнење на плевелот: ослободете се од несаканата трева во...

Љубителите на цвеќето знаат колкав труд е потребно да се вложи за да биде градината убава и раскошна. Секоја билка бара свој простор за...