Дома Тагови баклава со шербет

Таг: баклава со шербет

Баклава со вишни и шербет

Потребни состојки: 500 г готови кори 4 јајца 1 чаша кисела павлака 1 чаша шеќер 1 чаша масло 1 чаша пченичен гриз 1 прашок за печиво Фил од вишни: 1 кг вишни без...