Дома Тагови баба

Таг: баба

Овој рецепт за палачинки е од нашите баби. Тој е едноставен...

Приготвувањето на смесата за палачинки би требало да биде еден од наједноставните зафати во кујната, но факт е дека на многумина им задава главоболки. Меки,...

Помешајте домашна ракија со лук и коприва против опаѓање на косата,...

Бабите знаат најдобро! Ако некој порано знаел како да даде прва помош за здравјето, тогаш тоа се дефинитивно нашите баби со своите рецепти од народната...

Баба молела лекар да ја прогласи за мртва – еве зошто

Јавноста кај нашиот северен сосед е во шок по текстот кој го напиша еден лекар, а којк во крајна цел ја доловува состојбата со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"