Дома Тагови арапски леб со гриз

Таг: арапски леб со гриз

Арапски леб од гриз: толку ќе ви се допадне, што постојано...

Одвнатре меко, однадвор крцкаво – многу вкусно лепче. Потребни состојки: 500 г гриз 30 г квасец 2 лажици брашно ½ шолја маслиново масло ½ лажичка сол 1 жолчка вода Постапка: Под објаснувањето погледнете го...