Дома Тагови актинидија

Таг: актинидија

Сокот од киви ќе ви ги прочисти бубрезите и ќе ги...

Сокот од киви особено се препорачува за луѓе кај кои има ризик од појава на тромб и згрутчување на крвта, а со тоа и...

Слатко од киви – секој плод добива посебна боја

Фото и рецепт: Тања Докузова Потребни состојки: 1 кг киви (помали) 1 кг шеќер 500 мл вода 1 ванилин шеќер 1 лимон Постапка: Еден килограм киви се лупат и се ставаат во...

Киви: против холестерол, мозочен удар, рак, болести на дишни патишта…

Фактот дека според количината на диетални влакна, го остава јаболкото зад себе,  а според количината на витамин Ц-портокалот, а во категоријата на овошје богато...