Дома Тагови 15 мин

Таг: 15 мин

НУТЕЛА КОЛАЧ ЗА 15 МИНУТИ: за родендени и слава, како и...

Нутела колач кој се прави за 15 минути. Одличен колач за секакви пригоди. Потребни состојки: 300 г мелени бисквити 70 г путер 30 г несквик 100 мл млеко 400 г...

Феноменално домашно тоблероне за 15 минути

Многу брзо и едноставно! Потребни состојки: 250 г путер или маргарин 3 јајца 300 г шеќер 200 г чоколадо 2 лажици какао во прав 100 г пржен сусам 100 г сечкани, пржени,...