Дома Тагови зошто е корисен кромидот

Таг: зошто е корисен кромидот

Чај од кромид и мед за срце, болки во колено, циркулација,...

Кромидот (Allium Cepa) припаѓа на растенијата од семејството Alliaceae каде припаѓаат лукот и празот. Тој е еден од најстарите култивирани зеленчуци познати на човекот. Потекнува...

Чудо од народната медицина: Не постои болест која овој напиток не...

Покрај витамин Ц, кромидот ги содржи и витамините А, Б и Е, така што го ревитализира нашиот организам и го подобрува здравјето во целост....