Дома Тагови женско здравје

Таг: женско здравје

Петок е женски ден, еве што треба да направите на овој...

Петок се смета за ден на жената, посветен на женското здравје и женската енергија. Секоја жена работи напорно, освен работните обрвски, дома ја чека...

Божји дар за жените: ја чува косата од опаѓање, спречува создавање...

Сусамот е омилена намирница на ориенталните и северноафриканските народи, а за неговото лековито дејство против ќелавост, првут, забоболка, зуење во ушите, ишијас и сл.,...