Дома Тагови желатин за кожа

Таг: желатин за кожа

Оваа желатинска маска ја прави кожата мазна и блескава, а се...

За овој рецепт за маска за лице од желатин потребни се само две состојки: желатин во прав (без додадени вкусови) и млеко. Мазната, блескава...

За 2 недели добив рамен стомак и намалив 10 кг со...

Говедскиот желатин е една од речиси секојдневните состојки и додатоци на јадењата што најмногу ги користеле нашите баби. Често може да се најде во...

Желатин и мед – Добитна комбинација за болни зглобови

ЖЕЛАТИН И МЕД - Кога ќе започнат временските промени и да „вртат зглобови“, можеби ќе ви затреба производот кој е на база желатин и...