Дома Тагови зелка во буре

Таг: зелка во буре

ВИТАМИНСКА САЛАТА ОД БУРЕ: Ред „плочки“ од зелка, ред „малтер“ од...

Ова е стар начин за саламурење на зелката која може да се јаде после десет дена зреење. Во неа се сочувуваат сите витамини и...

КИСЕЛА ЗЕЛКА СПРЕМНА ЗА 10 ДЕНА: Со еден народен трик, таа...

Ниедна зима не може да се замисли без киселата зелка, која е многу вкусна зимница. Валентина го сподели нејзиниот трик за киселење на зелка...

ЗАКИСЕЛЕТЕ ЗЕЛКА ВО БУРЕ БЕЗ ПРЕТОЧУВАЊЕ: Со овој метод никогаш не...

Тајната всушност е многу едноставна: солта треба целосно да се растопи и потоа нема причина за преточување на зелката. Вака ја правам веќе 16...

Како се кисели зелка? Рецепт кој им успева и на почетници,...

Во нашите краишта киселењето на зелката е најважната зимница и тоа од добри причини: лесно се одгледува, секоја есен богато раѓа, има достапна цена,...