Дома Тагови Запечени јуфки

Таг: Запечени јуфки

ЈАЈЧАЛНИК: Најубавото старинско јадење – потпечени јуфки со јајца и млеко

Јајчалник-најубавото старинско јадење: потпечени јуфки со јајца и млеко. Фото и рецепт на Снежана Бошкова. Многу лесно се подготвуваат, се редат во тавичка (бр.36)...

Јувки со павлака и јајца во рерна! Децата секој ден сакаат...

Совршена идеја за појадок или предјадење! Секако, може да се сервира и како брз ручек. Потребни состојки: 200-300 г јувки 3 јајца 200 г сирење Малку кашкавал 200 мл јогурт 1...