Дома Тагови валгусен деформитет на палец

Таг: валгусен деформитет на палец

За ова не ви е потребна операција: Како да ја отстраните...

Hallux valgus или валгусна деформација на палецот настанува со таложење на соли во организмот. За нивното формирање може да придонесе прележан грип, ангина, гихр,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"