Дома Тагови Вафли

Таг: Вафли

СЕКУНДА РАБОТА: Кремаст колач со малини и вафли без печење

Денес ќе приготвам еден многу брз колач за кој не треба да ја вклучувам рерната. Она што е одлично во овој рецепт е неговата...

ТОСТЕРКИ-ГАЛЕТИ: Вака јас ги правам, меки се како душа и кој...

Откако го купивме апаратчето за галети многу често испробувам нови рецепти и еве, конечно еден одличен рецепт кој баш, баш ми се допаѓа. А...

ВКУСНИ ТОСТЕРКИ БЕЗ МЕСЕЊЕ: Смесата ја подготвувам за 2 минути, а...

Рецепт на Јелена од Бакина Кујна. Вкусни галети-тостерки кои се подготвуваат за неколку минути. Смесата е готова за 2 минути, а потоа само се...

Ги посакав вафлите на баба ми и ги направив по нејзиниот...

Фотографија и рецепт на Светлана Нешковиќ. Добар ден, ги посакав бабините колачи. Приготвувањето е многу брзо и едноставно, додека се загреа апаратот смесата е готова. Потребни...

Најдобриот рецепт за ВАФЛИ со мед

Брзо, едноставно и вкусно. Потребни состојки: 250 г путер или маргарин 150 г шеќер 1 ванилин шеќер 1 прстофат сол 4 јајца 500 г меко брашно 1 лажичка прашок за печиво 370 мл...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"