Дома Тагови тулимби

Таг: тулимби

МИНИ ТУЛУМБИ СО ГРИЗ, не се многу слaтки и без варење...

Многу се едноставни, брзи и лесни, им успеваат и на почетници. Овие тулумби се приготвуваат на сосем поинаков начин од класичните. Не се вари...

ВАКВИ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Тулумби од рерна

Фото и рецепт: Милана Маркус ​ Потребни состојки: 350 мл вода 1 супена лажица шеќер 3 супени лажици масло ​ Се става на оган да проврие. Се трга од оган и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"