Дома Тагови црни маслинки

Таг: црни маслинки

Не ја фрлајте саламурата од маслинките, лекува кpвeн притисок и се...

Никогаш не ја фрлајте течноста од маслинките. Иако е солена, помага при многу здравствени состојби. Дали знаевте дека сокот во кој отстојале маслинките го...

Ликер и чај од црни маслинки за висок крвен притисок

Често се вели дека во рајот постоеле две дрва: смоква и маслинка. Смоквата е „дрво на вистината“, а маслинката е „дрво на животот“. Старата...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"