Дома Тагови црна раванија

Таг: црна раванија

Црна раванија: одличен, сочен колач, мерки на лажица!

Фото и рецепт: Марија Потребни состојки: 5 јајца 15 лажици шеќер 15 лажици млеко 15 лажици масло 15 лажици брашно 2 лажици гриз 2 лажици какао 1 прашок за печиво За прелив: 3 шолји (за...