Дома Тагови цисти и миоми

Таг: цисти и миоми

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ЦИСТИ И МИОМИ – Според велешкиот билкар Мартин...

Освен природниот лек за водени цисти кој се приготвува од корен на магдоносот (рецептот можете да го прочитате подолу во текстот), овојпат познатиот билкар...

Рецепт за лекување на цисти и миоми кој делува за 4...

Миомите на матката се еден вид мали бенигни тумори кои се појавуваат почесто кај жените во 30 - 40 година од животот, но постојат...

Кога гинекологот ми откри цисти и миоми, го пиев овој напиток:...

Ова е уште една вирална исповед на жена која успеала сама да се исчисти од гинеколошките проблеми. Рецептот е споделуван на сите социјални мрежи,...