Дома Тагови цимет и мед

Таг: цимет и мед

Катерина објасни: Еве што се случува во организмот ако испиете вода...

„Во последно време сè поголем луѓе се соочуваат со естетски и здравствени проблеми предизвикани од вишокот килогpами. Тие постојано трагаат по изнаоѓање на најоптимално...

Медот и циметот се одлични за здравјето ако се пијат наутро,...

На сите ни се познати одличните здравствени својства на медот, како и супер здравата комбинација со цимет. Претходно пишувавме почесто за оваа извонредна комбинација...

Панталоните паѓаат по една недела – Напиток за слабеење со...

Кога подготвувате чај за cлабеење со цимет, најдобро е да изберете цејлонски. Голем број жени се одлучуваат и испробуваат разни пијалaци за cлабеење и...

Магичен напиток кој преку ноќ ги топи килограмите, а покрај тоа...

Напиток кој согорува стотици калории додека вие седите и читате книга? Секако! Можно е, доколку ги искористите лековитите својства на циметот и медот од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"