Дома Тагови целувка торта

Таг: целувка торта

ПАРФЕ ЦЕЛУВКА ТОРТА СО ПЛАЗМА КЕКСИ: Се топи во уста, целата...

Пред неколку години го испробав рецептот на Ивана, ја направив оваа торта и мислам дека ништо повкусно не сум пробала оттогаш до денес. Испробував...

СЛОЕВИТА ЦЕЛУВКА ТОРТА СО ОРЕВИ И УРМИ: Крцкава и мека истовремено,...

Тортата со слој од целувка, т.е. потпечен снег од белки во комбинација со ореви и урми е една од оние десерти кои мора да...

СОВРШЕНА ТОРТА: Целата нежна и кремаста, сите побараа уште по едно...

Тортата „Пуслица или Целувка“, како што и самото име кажува се приготвува со кори од белки кои можат да се комбинираат на најразлични начини...