Дома Тагови целер и лимон

Таг: целер и лимон

ЦЕЛЕР И ЛИМОН: Природен лек за дијабетес, триглицериди, холестерол, по 1...

Дијабетесот е најчесто метаболно заболување кое се смета за тивка епидемиja на 21-от век. Најчесто дијабетесот се карактеризира со зголемено ниво на шеќер во...

ПРИРОДНО ОТСТРАНУВАЊЕ НА МАСТИТЕ ОД ОРГАНИЗМОТ: Се пие 3 пати дневно...

Подгответе го овој едноставен напиток за прочистување на организмот од масти. Особено добро му годи на телото после период на обични оброци или во...

Љубител сте и јадете масно: Запишете си го овој рецепт за...

Ако сте љубител на масната храна и ако често ја јадете, тогаш запишете си го овој рецепт и започнете да го приготвувате овој здрав...

Дали смееме да изедеме плескавица ако имаме висок притисок, одговори д-р...

Кардиологот гостувајќи во емисија ја коментираше омилената балканска храна и објасни како таа делува врз здравјето на срцето и воопшто на целиот васкуларен систем. Кардиологот...

Делува во рок од една недела – Овој моќен напиток проверено...

Нивото на триглицеридите се враќа на нормално ниво и тоа за рекордно време од една недела. Со помош на овој напиток многу брзо ќе...