Дома Тагови труење

Таг: труење

Д-р Каменов за имунитетот: Според јазикот може да се одреди какви...

Можеби не размислувате премногу за јазикот, но кога вашиот лекар ќе ви каже да зинете и ќе ви го провери грлото, тој добива и...

Хрват од Пожега изел отровна билка и настрадал. Мислел дека јаде...

Во болницата на Пожега починал маж кој консумирал билка која самиот ја набрал мислејќи дека е див лук. Станува збор за многу отровниот Мразовец...

На бебињата НЕ СМЕЕТЕ да им давате МЕД затоа што е...

Clostridium botulinum е бактерија која ја произведува еден од најсмртоносните (според некои извори и најтоксичен) отров на светот – Ботулински токсин, а позната е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"