Дома Тагови трпезариски чаршави

Таг: трпезариски чаршави

Рачно изработени трпезариски чаршави со цветни дезени – кој од кој...

Трпезаријата е најудобното место во станот. Во оваа просторија семејството се собира заедно во вечерните часови, овде се одржува краток важен или неважен разговор...