Дома Тагови трпеза

Таг: трпеза

Еве зошто во трпезарија треба да си ставиме огледало

Новата студија покажа дека поставувањето на огледало во трпезаријата или кујната може да влијае врз количината која ќе ја изедете, односно може да помогне...

Како да насадите украсна Божиќна пченица

Се наближуваат новогодишните празници а кај луѓето полека се зголемува раположението и желбата за украсување на нивните домови. Порано оваа божиќна пченица, традиционално се...