Дома Тагови тироидна дисфункција

Таг: тироидна дисфункција

Од оваа подмолна болест многумина се жалат, мислат дека се дебелеат...

Ова е светска недела на тироидната жлезда. Зошто оваа жлезда е најважна за функционирањето на целиот организам во „УранаК1“ на телевизијата К1 објаснија ендокринологот...

ТОПЛОМЕРОТ МОЖЕ ДА ОТКРИЕ ПРОБЛЕМИ СО ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА: Брз тест во...

Температурата на телото веднаш по будењето може да ви открие дали сè е во ред со тироидната жлезда. Имено, научниците откриле дека температурата на...